Претседателот Иванов положи венец во мавзолејот на Кемал Ататурк во Анкара
Вторник, 20 Февруари 2018   

Ataturk_webВо рамки на официјалната посета на Република Турција, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов во Анкара положи венец во Мавзолејот на Мустафа Кемал Ататурк.

  Back<<Назад