2017 година
20.04.2017-Претседателот Иванов се обрати на Бизнис форумот „Република Македонија - Босна и Херцеговина“.
20.04.2017 Бизнис форум „Република Македонија - Босна и Херцеговина“

19.04.2017-Претседателот Иванов е домаќин на Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, г. Младен Иваниќ, кој престојува во официјална посета на Република Македонија.
19.04.2017 Официјална посета на Претседавачот на БиХ, г. Младен Иваниќ

17.04.2017-Претседателот Иванов со сопругата г-ѓа Маја и синот Иван, присуствуваа на Светата Златоустова литургија во Соборниот храм „Св.Климент Охридски" во Скопје, по повод празникот Воскресение Христово – Велигден.
17.04.2017 „Чествување на Христовото Воскресение – Велигден“

16.04.2017-Претседателот Иванов со сопругата г-ѓа Маја и синот Иван, по повод големиот христијански празник Велигден, присуствуваа на Свечената Воскресна литургија во храмот „Св. Великомаченик Пантелејмон“ во Велес.
16.04.2017 Воскресна литургија во „Св. Великомаченик Пантелејмон“, Велес

13.04.2017-Во Кабинетот на Претседателот на Република Македонијa се одржа церемонија на свечено менување на државното знаме.
13.04.2017 Церемонија на свечена промена на државното знамe

11.04.2017-Во Кабинетот на претседателот Иванов се одржа трибина на тема: „Мигрантската криза и почитувањето на различноста".
11.04.2017 Трибина на тема Мигрантската криза и почитувањето на различноста

07.04.2017-Претседателот Иванов, во рамки на работната посета на Република Турција, се обрати на свеченото отворање на 20. Евроазиски економски самит, што годинава се одржува на тема „Човештвото на крстосница“.
07.04.2017 Учество на 20. Евроазиски економски самит во Истанбул

03.04.2017-Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, беше домаќин на Претседателот на Европскиот совет г. Доналд Туск.
03.04.2017 Средба со претседателот на Европскиот совет, г. Доналд Туск

24.03.2017-Претседателот Иванов, по повод 20 години од основањето, ја одликуваше Агенцијата за разузнавање на Република Македонија, со орденот „Илинден-1903 година“.
24.03.2017 Орден „Илинден-1903 година“ за Агенцијата за разузнавање

20.03.2017-Претседателот Иванов во Будимпешта оствари средба со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер.
20.03.2017 Работна посета на Унгарија

10.03.2017-Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, во работна посета на Баку, Република Азербејџан, по повод учеството на 5. Глобален Баку форум, во организација на меѓународниот центар „Низами Ганџави“.
16.03.2017-Учество на 5. Глобален Баку форум, Баку, Република Азербејџан

10.03.2017-Претседателот Иванов ги прими акредитивните писма од страна на Н.Е. г. Штефан Горда, новоименуван амбасадор на Република Молдавија за Република Македонија, со седиште во Софија.
10.03.2017-Предавање акредитиви, Република Молдавија

 
Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај
Страница 1 од 4