2017 година
24.08.2017- Претседателот Иванов, заедно со учесниците на Школата за млади лидери, го проследи натпреварот меѓу ФК Вардар и Фенербахче.
24.08.2017 - Следење на фудбалскиот натпревар меѓу ФК Вардар и Фенербахче

21.08.2017- Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, се обрати на свеченото отворање на Школата за млади лидери, што на негова иницијатива по осми пат се одржa во Охрид, од 21 до 31 август.
21.08.2017 - Отворена осмата Школа за млади лидери на претседателот Иванов

19.08.2017- Претседателот Иванов, во Вила Билјана во Охрид ги прими учесниците на детскиот музички фестивал „Златно славејче".
19.08.2017 - Прием на учесниците од „Златно славејче“

19.08.2017- Претседателот Иванов со сопругата г-ѓа Маја Иванова ја посетија возобновената манастирска црква „Св Ѓорѓи Победоносец“ во село Туденце, општина Јегуновце.
19.08.2017 - Посета на манастирската црква „Св Ѓорѓи Победоносец “ - с.Туденце

19.08.2017- Претседателот Иванов присуствуваше на меѓународната спортска манифестација „Охридски пливачки маратон", која годинава се одржa по 31-ви пат.
19.08.2017 - 31-ви Охридски пливачки маратон

02.08.2017- По повод 2-ри Август - Ден на Републиката, претседателот Иванов, се обрати на прославата на Националниот празник на Република Македонија, пред споменикот на Методија Андонов – Ченто во Скопје, и положи цвеќе пред спомениците на АСНОМ и на Никола Карев.
02.08.2017 - Чествување на 2-ри Август - Илинден во Скопје

01.08.2017- Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, оствари средба со претседателот на Владата на Република Бугарија, г. Бојко Борисов, кој престојуваше во официјална посета на Република Македонија.
01.08.2017 - Средба со премиерот на Република Бугарија, г. Бојко Борисов

01.08.2017- Претседателот Иванов ги прими членовите на младата македонска ракометна репрезентација кои го освоија шестото место на Светското првенство во Алжир за играчи до 21 година.
01.08.2017 - Прием на македонската младинска ракометна репрезентација

12.07.2017- Претседателот Иванов се обрати на свеченото отворање на 57. издание на фестивалот „Охридско лето“, во Античкиот театар во Охрид.
12.07.2017 - Отворено 57. издание на фестивалот „Охридско лето“

11.07.2017- Претседателот Иванов, во „Вила Билјана" во Охрид ги прими организаторите на фестивалот „Охридско лето", и членовите на светски познатиот џез-квартетот „Форплеј“, од Соединетите Американски Држави.
11.07.2017 - Средба со уметниците и организаторите на „Охридско летo“

05.07.2017- Учество на 28. годишна сесија на Форумот Кран Монтана во Барселона, обраќање на официјалната сесија на отворањето на форумот на тема „Каков свет за иднината? Стратегии за стабилност во непредвидлива средина – кон нов начин на управување“.
05.07.2017 - Учество на претседателот Иванов на форумот Кран Монтана

01.07.2017- Учество на „Дубровник форум 2017“, на тема „Јадранско-медитеранска соработка и безбедноста на Југоисточна Европа“.
01.07.2017 - Учество на Дубровник форум

 
Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај
Страница 6 од 13