Intervista e Presidentit Stevo Pendarovski për “24 Otvoreno” në Televizionin 24

3 Shkurt 2021 | Intervistat

Pluralizmi politik po e shkatërron shtetin. Duhet të japim dorën. Çdo politikan, me veprimet e veta, mund të kontribuojë në zvogëlimin e humnerës midis palëve të kundërta politike. Së bashku duhet t’i mbështesim institucionet të cilat duhet ta sigurojnë drejtësinë, por edhe të mos kërkojmë arsyetim për Indeksin e perceptimit mbi korrupsionin, deklaroi Presidenti Stevo Pendarovski, në emisioni “24 Otvoreno” në Televizionin 24.

Presidenti Pendarovski në këtë intervistë foli mbi tema aktuale në Republikën e Maqedonisë së Veriut, siç është regjistrimi, reformat në gjyqësor, sfidat me korrupsionin, politika e jashtme, si dhe mbi marrëdhëniet me partitë politike dhe polarizimin shoqëror.

Unë jam i obliguar që dera ime të jetë vazhdimisht e hapur për të gjithë. Kam dëshirë të sinqertë të bëj një mënyrë krejtësisht ndryshe të bashkëpunimit me opozitën, tha Presidenti Pendarovski në këtë intervistë.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....