Bisedë telefonike e Presidentit Pendarovski me Presidentin kroat Millanoviq

30 Dhjetor 2020 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot realizoi bisedë telefonike me Presidentin e Republikës së Kroacisë, Zoran Millanoviq.

Në këtë bisedë, Presidenti Pendarovski shprehu ngushëllime për familjet të cilat i humbën të afërmit e tyre në serinë e tërmeteve të cilat e goditën Kroacinë.

Presidenti Pendarovski shprehu edhe bindjen se Kroacia dhe të gjithë qytetarët e saj do t’i riparojnë shpejt pasojat e kësaj katastrofe natyrore.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit