Delegacion nga Kabineti i Presidentit vendosi lule pranë Përmendores së branitellave

26 Mars 2023 | Kumtesat

Sekretari i përgjithshëm i Kabinetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Mile Boshnjakovski, sot, më 26 mars 2023, bëri homazh dhe vendosi lule të freskëta para Përmendores së branitallave në parkun “Gruaja luftëtare” në Shkup, për nder të branitellave që morën pjesë në luftimet e armatosura në Kalanë e Tetovës, gjatë konfliktit të armatosur në vitin 2021.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit