Presidenti Pendarovski bëri homazh për presidentët e ndjerë, Kiro Gligorov dhe Boris Trajkovski

8 Shtator 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e 8 Shtatorit – Ditës së Pavarësi, sot vendosi lule të freskëta pranë varreve të presidentëve të ndjerë Kiro Gligorov dhe Boris Trajkovski në varrezat e qytetit “Butell” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...