Presidenti Pendarovski dhe Presidentja Çaputova vendosën kurora pranë varrit të Goce Dellçevit në Kishën “Shën. Spas”

7 Shtator 2022 | Kumtesat

Në suazat e vizitës zyrtare të Presidentes së Republikës Sllovake Zuzana Çaputova në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sot Presidenti Pendarovski dhe Presidentja Çaputova vendosën kurora pranë varrit të revolucionarit maqedonas Goce Dellçev në Kishën “Shën. Spas”.

Paraprakisht, Presidenti Stevo Pendarovski në Kabinetin e Presidentit, në ceremoni zyrtare me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake e priti Presidenten Çaputova, kurse pas takimit tet-a-tet dhe takimit plenar të delegacioneve zyrtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Sllovakisë, u mbajt konferencë e përbashkët për shtyp e Presidentit Pendarovski dhe Presidentes Çaputova.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...