Përfaqësues i Kabinetit të Presidentit vendosi lule pranë përmendores së ushtarëve maqedonas të rënë në vitin 1991/1992

15 Nëntor 2021 | Kumtesat

Një përfaqësues i Kabinetit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot vendosi lule pranë përmendores “Krahët e thyer të nënës” në Shkup, e ngritur në kujtim të pesëdhjetë e katër ushtarëve maqedonas, të cilët kanë humbur jetën në hapësirat e ish-Jugosllavisë gjatë luftës 1991/1992.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...