Presidenti Pendarovski vendosi lule pranë varrit të Goce Dellçevit në Kishën “Shën. Spas”

4 Shkurt 2022 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e 150-vjetorit të lindjes së Goce Dellçevit, sot vendosi lule pranë varrit të tij në Kishën “Shën. Spas”.

Në suazat e shënimit të këtij jubileu, një delegacion nga Kabineti i Presidentit vendosi lule pranë përmendores së Goce Dellçevit në Parkun e qytetit në Shkup dhe pranë përmendores së Goce Dellçevit në Sheshin “Maqedonia” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....