Delegacion i Kabinetit të Presidentit vendosi lule me rastin e 118-vjetorit të vdekjes së Goce Dellçevit.

4 Maj 2021 | Kumtesat

Delegacion i Kabinetit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, i kryesuar nga sekretari i përgjithshëm, Mile Boshnjakovski, sot vendosi lule të freskëta pranë varrit të Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas” me rastin e 118-vjetori të vdekjes së tij.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....