Delegacion nga Kabineti i Presidentit bëri homazh për 8 rezervistët ushtarakë të rënë afër Staneve të Lubotenit

10 Gusht 2020 | Kumtesat

Një delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me rastin e 19-vjetorit të rënies së 8 rezervistëve ushtarakë pranë vendit të quajtur Stanet e Lubotenit, rajoni i Shkupit, vendosi lule pranë përmendores në Komunën e Gjorçe Petrovit, pranë përmendores në fshatin Luboten, si dhe në kazermën “Ilinden” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...