Delegacion nga Kabineti i Presidentit vendosi lule me rastin e 117-vjetorit të vdekjes së Goce Dellçevit

4 Maj 2020 | Kumtesat

Delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, i udhëhequr nga Sekretari i Përgjithshëm, Mile Boshnjakovski, sot vendosi lule në varrin e Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas” dhe para përmendores së Goce Dellçevit në Parkun e qytetit në Shkup, me rastin e 114-vjetorit të vdekjes së tij.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...