Delegacione nga Kabineti i Presidentit me rastin e 11 Tetorit, Ditës së Kryengritjes Popullore, vendosën lule në Prilep, Kumanovë dhe Shkup

11 Tetor 2021 | Kumtesat

Delegacione nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, me rastin e 11 Tetorit, Ditës së Kryengritjes Popullore, vendosën lule pranë përmendores së Metodija Andonov – Çentos, përmendores së Kuzman Josifovski – Pitut dhe përmendores “Gruaja luftëtare” në Prilep, pranë Tumës përmendore në Kumanovë dhe pranë varrezës së partizanëve në Butel, në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...