Delegacioni i Kabinetit të Presidentit vendosi lule në varrin e Goce Dellçevit

4 Shkurt 2020 | Kumtesat

Delegacioni i Kabinetit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut i kryesuar nga zëvendëssekretari i përgjithshëm, Toshe Zafirov, këshilltari special i sigurisë kombëtare, Blerim Kollli dhe këshilltari special i politikës së jashtme, Goce Karajnov, sot vendosi lule në varrin e Goce Dellçevit, në kishën Shën Spas, me rastin e 148 vjetorit të lindjes së tij.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit