Festimi i 11 Tetorit, Dita e Kryengritjes Popullore të Popullit Мaqedonas

11 Tetor 2020 | Kumtesat

Delegacione nga Kabineti i Presidentit sot me rastin e 11 Tetorit, Ditës së Kryengritjes Popullore të popullit maqedonas, vendosën lule të freskëta pranë:

– Përmendores – Kosturnica në Kumanovë,

– Përmendores së Metodija Andonov –Çento, Përmendores së Kuzman Josifovski-Pitu, Përmendores së heronjve të popullit, Përmendores “Gruaja luftëtare” dhe Tuma e të pamposhturve në Prilep,

– Përmendores së luftëtarëve të rënë për çlirimin e Shkupit.

Ceremoni me rastin e 11 Tetorit – Ditës së Kryengritjes Popullore të Popullit Maqedonas u mbajtën nën sloganin “Gëzuar 11 Tetorin, gjithmonë të lirë!”

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....