Festimi i 23 Tetorit – Ditës së Luftës Revolucionare Maqedonase

23 Tetor 2020 | Kumtesat

Delegacione nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut me rastin e 23 Tetorit – Ditës së Luftës Revolucionare Maqedonase vendosën lule të freskëta pranë:

– Përmendores së Goce Dellçevit në Parkun e qytetit në Shkup dhe

– Shtëpisë përkujtimore të Petar Pop Arsovit në Bogomillë.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....