Filloi vizita zyrtare e Presidentit Pendarovski në Republikën Helene

5 Tetor 2021 | Kumtesat

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot para Pallatit presidencial në Athinë, në ceremoni zyrtare me nderime shtetërore dhe ushtarake, është pritur nga Presidentja e Republikës Helene, Katerina Sakelaropulu, me të cilën filloi vizita e tij zyrtare në Republikën Helene.

Presidenti Pendarovski realizoi takim tet-a-tet me Presidenten Sakelaropulu. Presidenti Pendarovski, paraprakisht, vendosi kurorë pranë Përmendores së ushtarit të panjohur para Parlamentit të Republikës Helene.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...