Intervista e Presidentit Pendarovski për emisionin Klan debati në TV Klan

22 Shtator 2022 | Intervistat

Presidenti Stevo Pendarovski në intervistën për emisionin Klan debati i shpreh pikëpamjet e tij mbi zhvillimin e fundit të ngjarjeve në Rusi dhe Ukrainë dhe thirrjen për mobilizim nga presidenti rus.

Presidenti i komentoi edhe ngjarjet e tjera aktuale në politikën e jashtme në vend, procesin eurointegrues, sfidat reformuese, si dhe mbi gjendjen në skenën politike. Njëkohësisht ai foli edhe mbi krizën ekonomike dhe energjetike me të cilat ballafaqohet vendi.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...