Intervista e Presidentit Pendarovski për emisionin “Triling” në TV 24

16 Shtator 2022 | Intervistat

Në intervistë për emisionin “Triling” të TV 24 Presidenti Stevo Pendarovski flet mbi çështjet aktuale në fushën e politikës së jashtme dhe vendase në vend.

Perdja e re të hekurt që Putini po e krijon në Evropë, ndryshimet kushtetuese, referendumi janë një pjesë e temave për të cilat përgjigjet Presidenti Pendarovski në intervistën për “Triling”.

Presidenti flet edhe për agjendën e tij në periudhën që vijon, për pjesëmarrjen në samitin e liderëve të vendeve nga rajoni dhe për takimin e ardhshëm me Presidentin Radev.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...