Intervista e Presidentit Pendarovski për kanalin e parë të programit të TVM-së

28 Dhjetor 2020 | Intervistat

Presidenti Stevo Pendarovski në intervistën për kanalin e parë të programit të TVM-së flet për ballafaqimin me pandeminë kovid-19 dhe sfidën e vaksinimit, për eurointegrimet maqedonase dhe marrëdhëniet më të reja me Bullgarinë, si dhe për procesin e reformave në arsim dhe në gjyqësor.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski për vizitë në Nju-Xhersi

Presidenti Pendarovski për vizitë në Nju-Xhersi

Presidenti Stevo Pendarovski në suazat e vizitës së punës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e pjesëmarrjes në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, dje e vizitoi Nju-Xhersin. I shoqëruar nga bashkëshortja, Elizabeta Gjorgievska, Presidenti...