Intervista e Presidentit Stevo Pendarovski për Klik Plus në TV 21

11 Korrik 2022 | Intervistat

Në intervistën për emisionin Klik Plus në TV 21 Presidenti Pendarovski e theksoi qëndrimin e vet mbi ngjarjet aktuale në politikën e brendshme në vend, foli mbi rrjedhën e negociatave me Bullgarinë, mbi propozimin më të ri për tejkalim të bllokadës së procesit eurointegrues dhe mbi kornizën negociuese me BE-në. Në atë aspekt, Presidenti foli edhe mbi kërkesat për ndryshime kushtetuese dhe i komentoi gjithashtu protestat aktuale që po mbahen në vend kundër propozimit francez.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....