Intervista e Presidentit Stevo Pendarovski për TV Sitell

2 Mars 2022 | Intervistat

Presidenti Stevo Pendarovski në intervistë për Ditarin e TV Sitell iu përgjigj pyetjeve lidhur me ngjarjet aktuale në Ukrainë, ndikimin eventual mbi sigurinë e rajonit, si dhe për reperkusionet ekonomike, përkatësisht a mund të pritet krizë ekonomike dhe energjetike në vend.

Nëpër prizmin e ngjarjeve në Ukrainë, Presidenti në këtë intervistë foli edhe mbi sfidat eurointegruese të vendit tonë, shkaqet për zmadhimin e euroskepticizmit, si dhe mbi çështjet kontestuese në dialogun me Republikën e Bullgarisë. 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit