Intervistë e Presidentit Stevo Pendarovski në TV 24

18 Janar 2022 | Intervistat

Perspektivat evropiane të Maqedonisë së Veriut, mundësitë për intensifikim të bashkëpunimit dhe dialogut me Republikën e Bullgarisë, rezultati nga vizita e kryeministrit bullgar, Kirill Petkov, si dhe çështje aktuale nga politika e brendshme, ishin një pjesë e temave të bisedës së Presidentit Stevo Pendarovski në intervistën për TV 24.

“Jemi larg situatës në të cilën do të themi se puna ka përfunduar, ose madje edhe se ka kaluar në drejtim pozitiv. Duhet të jemi të kujdesshëm dhe të mos nxitojmë, sepse bëhet fjalë për një çështje shumë të ndjeshme të interesit më të lartë nacional dhe shtetëror. Duhet konsensus më i gjerë shoqëror dhe duhet të mendohet mirë çdo hap i ardhshëm”, tha Presidenti Pendarovski në intervistën për TV 24.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...