Intervista e Presidentit Pendarovski për emisionin “Utrinski brifing” në TV Slloboda

25 Shkurt 2022 | Intervistat

Presidenti Stevo Pendarovski në intervistë për emisionin “Utrinski Brifing” flet mbi ngjarjet e fundit në lidhje me agresionin rus mbi Ukrainën, për dëmet politike dhe reperkusionet e mundshme ekonomike, për qëndrimin e Republikës së Maqedonisë së veriut dhe për përfundimet e marra në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Sigurimit.

“Bëhet fjalë për përpjekje serioze që të shkatërrohet arkitektura e sigurisë evropiane”, deklaroi Presidenti Pendarovski.

Në këtë intervistë Presidenti flet se a do të reflektohet sulmi ushtarak mbi Ukrainën në marrëdhëniet ruse-maqedonase, si dhe mbi konsekuencat e sigurisë në rajonin tonë, duke theksuar se pika më e dobët e Ballkanit Perëndimor është Banja Luka.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit