Intervista e Presidentit Stevo Pendarovski për Zërin e Amerikës

22 Shtator 2023 | Intervistat

Presidenti Stevo Pendarovski në intervistë për Zërin e Amerikës në gjuhën maqedonase, deklaroi se nga Rusia varet se a do të ketë armëpushim në Ukrainë. Ai tha se delegacioni rus bëhet i shurdhët ndaj të gjitha kërkesave të botës së qytetëruar dhe demokratike.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit