Përfaqësues i Kabinetit të Presidentit vendosi lule në nder të 11 pjesëtarëve të rënë të Armatës në fatkeqësinë me helikopter në Bllacë, Katllanovë

12 Janar 2022 | Kumtesat

Kolonelja Biljana Bllazheska, adjutantja e Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot vendosi lule para memorialit në Bllacë të Katllanovës, me rastin e 14-vjetorit të rrëzimit të helikopterit ku humbën jetën 11 pjesëtarë të Forcave Ajrore VING.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...