Lajmërim për përfaqësuesit e mediave të akredituara për ndjekjen e Procesit Bërdo-Brioni

7 Shtator 2023 | Kumtesat

Të nderuar përfaqësues të mediave,

Ju faleminderit që u akredituat të ndiqni takimin e liderëve të vendeve në Procesin Bërdo-Brioni, që do të mbahet më 11 shtator, e hënë, në Shkup.

Bexhet tuaja mund t’i merrni në zyrën TëRinjtëHab në adresën “Dimitrie Çupovski” 7, Shkup, të enjte (7 shtator) nga ora 12:00 – 15:00 dhe të diel (10 shtator) nga ora 16:00 – 19:00.

Ju rikujtojmë se nëse nuk posedoni bexhin përkatës, nuk do t’ju mundësohet lëvizje e lirë dhe qasje te vendi i evenimentit.

Personi për kontakt: Biljana Radeva, 076/45 55 45 [email protected]

Në vazhdimin jua përcjellim programin për evenimentin:

11 shtator, e hënë

08:00 – 09:00 mbërritja e përfaqësuesve të mediave

Vendi: Hyrja anësore e hotel “Hilton”, Shkup

10:45 – 10:55 Pritja zyrtare e liderëve të vendeve pjesëmarrëse të Procesit Bërdo-Brioni nga Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, Presidentja e Republikës së Sllovenisë, Natasha Pirc-Musar dhe Presidenti i Republikës së Kroacisë, Zoran Millanoviq.

Vendi: Hotel “Hilton”, salla “Dajmond”  

11:00 Fotografi familjare e liderëve të vendeve pjesëmarrëse në Procesin Bërdo-Brioni

Vendi: Hotel “Hilton”, salla “Dajmond” 

11:10 Takimi plenar i liderëve të vendeve pjesëmarrëse në Procesin Bërdo-Brioni

Vendi: Hotel “Hilton”, salla “Dajmond” 

12:45 Konferenca për shtyp e Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, Presidentes së Republikës së Sllovenisë, Natasha Pirc-Musar dhe Presidentit të Republikës së Kroacisë, Zoran Millanoviq.

Vendi: “Hotel Hilton”, salla “Platinium 1”

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...