Delegacion i Kabinetit të Presidentit bëri homazh për tetë rezervistët e Armatës të rënë afër Staneve të Lubotenit

10 Gusht 2022 | Kumtesat

Një delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut i përbërë nga kolonelja Biljana Bllazhevska, adjutante e Presidentit dhe Valentin Dinevski, këshilltar special për siguri dhe mbrojtje me rastin e 21-vjetorit të rënies së tetë rezervistëve ushtarakë pranë vendit të quajtur Stanet e Lubotenit, sot vendosi lule të freskëta pranë përmendores në Komunën e Gjorçe Petrovit dhe në Vollkovo, pranë përmendores në fshatin Luboten, si dhe në kazermën “Ilinden” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....