Takimi i Presidentit Pendarovski me Olivera Nakovska-Bikova, kampionen evropiane në qitje

21 Mars 2022 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot e priti paraolimpiken maqedonase Olivera Nakovska-Bikova, e cila e fitoi medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Qitjes në Hamar Norvegji.

Duke e uruar për suksesin e arritur, Presidenti Pendarovski në takimin me Nakovska-Bikovën theksoi se arritja e saj është krenari për të gjithë kombin dhe inspirim për të gjithë sportistët e rinj në shtetin tonë.

Sipas Presidentit Pendarovski, e gëzon faktin që Nakovska-Bikova e përsëriti suksesin e vet, 21 pas marrjes së medaljes së artë në Kampionatin Evropian në Danimarkë në vitin 2001 dhe plotësoi listën mbresëlënëse të arritjeve të saj sportive në nivel shtetëror dhe ndërkombëtar, midis të cilave është edhe medalja e artë e fituar në Lojërat Paraolimpike në vitin 2012 në Londër.

Në këtë takim Nakovska-Bikova i prezantoi edhe planet për pjesëmarrjet e saj në ngjarjet sportive në të ardhmen.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...