Pjesëmarrje e Presidentit Pendarovski në forumin për Evropën Juglindore të organizuar nga Qendra Marshall

29 Qershor 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot mori pjesë në forumin virtual për Evropën Juglindore të organizuar nga Qendra Marshall, Qendra evropiane për studime të sigurisë me temë: “Evropa Juglindore dhe fillimi i dekadës së re”.

Në këtë forum morën pjesë përfaqësues nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Bullgaria, Kroacia, Greqia, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Rumania, Serbia dhe Sllovenia.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....