Delegacion nga Kabineti i Presidentit vendosi lule të freskëta me rastin e 8 Shtatorit – Ditës së Pavarësisë

8 Shtator 2022 | Kumtesat

Me rastin e 8 Shtatorit – Ditës së Pavarësisë, delegacion nga Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut i përbërë nga sekretari i përgjithshëm i Kabinetit, Mile Boshnjakovski dhe adjutantja e Presidentit, kolonelja Biljana Bllazhevska, bënë homazh dhe vendosën lule të freskëta pranë prehimoreve të përjetshme të ish-presidentëve të shtetit, Kiro Gligorovit dhe Boris Trajkovskit, në Kopshtin e kolosëve në varrezat e qytetit “Butel” në Shkup.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....