Presidenti Pendarovski dhe Presidenti Duda vendosën kurora pranë varrit të Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas”

19 Nëntor 2021 | Kumtesat

Në suazat e vizitës zyrtare të Presidentit të Republikës së Polonisë, Andzhej Duda, në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sot Presidenti Pendarovski dhe Presidenti Duda vendosën kurora pranë varrit të Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas” në Shkup.

Paraprakisht, Presidenti Stevo Pendarovski, në Kabinetin e Presidentit, në ceremoni zyrtare me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake e priti Presidentin Duda, kurse pas mbajtjes së takimit tet-a- tet dhe takimit plenar kishin pres-konferencë të përbashkët.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Deklarata e përbashkët e presidentëve të vendeve anëtare të NATO-s nga Evropa Qendrore dhe Lindore në lidhje me vendimin e Rusisë për aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase

Ne, presidentët e Evropës Lindore dhe Qendrore, nga vendet liderët e të cilave e vizituan Kievin gjatë luftës dhe ishin dëshmitarë të pasojave të agresionit rus, nuk mund të heshtim para shkeljes flagrante të të drejtës ndërkombëtare nga Federata Ruse dhe në këtë...