Presidentët Pendarovski dhe Radev biseduan për perspektivat e përparimit të integrimit evropian të Republikës së Maqedonisë së Veriut

4 Nëntor 2020 | Kumtesat

Presidentët Stevo Pendarovski dhe Rumen Radev, sot patën një bisedë telefonike në të cilën diskutuan qëndrimet e të dy vendeve lidhur me kushtet për fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Presidentët Stevo Pendarovski dhe Rumen Radev, sot patën një bisedë telefonike në të cilën diskutuan qëndrimet e të dy vendeve lidhur me kushtet për fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Krerët e Shteteve diskutuan mundësinë e vizitës së Presidentit Pendarovski në Bullgari, kur për këtë të krijohen kushtet e përshtatshme.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....