Presidenti Pendarovki e dorëzoi mandatin për krijimin e Qeverisë

13 Gusht 2020 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, në bazë të nenit 84, paragrafi 1, alineja e parë, kurse në përputhje me nenin 90, paragrafin 1 të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe propozimin e Koalicionit “Mundemi”, sot ia dorëzoi mandatin Zoran Zaevit.

“Në bazë të nenit 84, paragrafi 1, alineja e parë, kurse në përputhje me nenin 90, paragrafin 1 të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe propozimin e Koalicionit “Mundemi”, për mandatar për krijimin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut e caktoj Zoran Zaevin, kryetarin e LSDM-së dhe deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut”, deklaroi Presidenti Pendarovski.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....