Presidenti Pendarovski e nënshkroi Dekretin për shpalljen e Ligjit për regjistrim

25 Janar 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, pas konsultimeve të kryera me ekspertët juridikë, sot e nënshkroi Dekretin për shpalljen e Ligjit për regjistrim të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut, viti 2021.

Presidenti Pendarovski pret që procesi i zbatimit të regjistrimit të mos politizohet, kurse të dhënat e marra të jenë në dobi të zhvillimit të përgjithshëm, duke u mundësuar kështu formulimi i strategjive afatgjata në fushat jetësore në shtet.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...