Presidenti Pendarovski i mirëpriti kampionet evropianë në motoçiklizëm, Hristijan Buzallkovskin dhe Sinisha Koçoskin

17 Dhjetor 2022 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski i mirëpriti kampionët evropianë BMU në klasën F600 dhe F1000, Kristijan Buzallkovskin dhe Sinisha Koçoskin.

Motoçiklistët Maqedonas e njohën Presidentin Pendarovski me të gjitha sukseset e tyre të arritura dhe me planet e ardhshme, si dhe me aktivitet në suazat e Federatës së motoçiklizmit në Maqedoninë e Veriut.

Presidenti Pendarovski i përgëzoi Buzallkovskin dhe Koçoskin për titujt evropianë të fituar dhe u dëshiroi suksese të mëtejshme në sportin e motoçiklizmit.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski shprehi ngushëllime për tërmetin në Turqi

Presidenti Pendarovski shprehi ngushëllime për tërmetin në Turqi

Presidenti Stevo Pendarovski në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidenten e Hungarisë, Katalin Novak, shprehu ngushëllime për tërmetet e fuqishme që e goditën Republikën e Turqisë. “Tani morëm informacion se ka një tërmet të dytë, shumë viktima dhe shkatërrim...