Presidenti Pendarovski mori pjesë në kremtimin e 30-vjetorit të pavarësisë së Ukrainës në Kiev

25 Gusht 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, sot në Sheshin e Pavarësisë në Kiev, mori pjesë në evenimentin qendror me rastin e 30-vjetorit të pavarësisë së Ukrainës.

Në këtë eveniment, ku mbajti fjalim Presidenti i Ukrainës, Vollodimir Zelenski, u mbajtën ceremonia e ngritjes së flamurit të Ukrainës dhe dhënia e mirënjohjeve, si dhe parada festive e forcave të armatosura të Ukrainës.

Në pallatin Marijinski, Presidenti Pendarovski mori pjesë në pritjen, e organizuar nga Presidenti ukrainas Zelenski.

Festimi i 30-vjetorit të pavarësisë së Ukrainës u mbajt nën sloganin “Ti je e vetmja ime” me praninë e mbi dyzet delegacioneve nga vende dhe organizata ndërkombëtare me qindra të ftuar të huaj, ku përfshihen edhe kryetarët e shteteve, përfaqësuesit e qeverive dhe parlamenteve të huaja.

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....