Presidenti Pendarovski në shënimin e 120-vjetorit të vdekjes së Goce Dellçevit

4 Maj 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot vendosi lule të freskëta pranë varrit të revolucionarit Goce Dellçev në kishën “Shën. Spas” në Shkup, me rastin e 120-vjetorit të vdekjes së tij.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...