Presidenti Pendarovski në vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës

14 Dhjetor 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, nesër, më 15 dhjetor 2021, do të qëndrojë në vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës.

Në Prishtinë, Presidenti Pendarovski do të pritet me nderime shtetërore dhe ushtarake nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, më pas do të kenë takim tet-a-tet midis Presidentit Pendarovski dhe Presidentes Osmani-Kadriu dhe takim plenar midis delegacioneve të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës.

Presidenti Pendarovski do të takohet edhe me Kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, dhe me Kryeministrin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

Në suazat e vizitës, Presidenti Pendarovski në Pejë do ta vizitojë Komandën rajonale të KFOR-perëndim dhe përfaqësuesit e kontingjentit maqedonas në përbërje të KFOR-it.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....