Presidenti Pendarovski priti gazetarin Branko Geroski

21 Qershor 2019 | Takimet

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot e priti gazetarin Branko Geroski, pas mesazhit kërcënues që ai e mori.

Presidenti Pendarovski dënon të gjitha llojet e kërcënimeve drejtuar ndaj mediave, tha se Gazetarët duhet t’i gëzojnë të gjitha të drejtat dhe liritë që të mund në mënyrë profesionale dhe pa presione të punojnë.

Pendarovski theksoi se si edhe tani do të angazhohet për mbrojtje të dinjitetit dhe integritetit të profesionit të gazetarisë dhe se mediat profesionale çdoherë do ta kenë mbështetjen e tij.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit