Presidenti Pendarovski vendosën kurora me lule në varrin e Goce Dellçevit në kishë “Shën. Spas”

25 Shtator 2020 | Kumtesat

Sot në suazat e vizitës zyrtare të Presidentit të Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidentët Pendarovski dhe Pahor vendosen kurora në varrin e Goce Dellçevit në kishën “Shën. Spas” në Shkup.

Paraprakisht, në Kabinetin e Presidentit në Vilën Vodno, Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në një ceremoni me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake e priti Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, pas kësaj u mbajt takimi tet-a-tet midis presidentëve, mbledhje plenare e delegacionit zyrtar maqedonas dhe slloven dhe konferencë për shtyp.

 

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski për vizitë në Nju-Xhersi

Presidenti Pendarovski për vizitë në Nju-Xhersi

Presidenti Stevo Pendarovski në suazat e vizitës së punës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e pjesëmarrjes në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, dje e vizitoi Nju-Xhersin. I shoqëruar nga bashkëshortja, Elizabeta Gjorgievska, Presidenti...