Presidenti Pendarovski vendosi lule me rastin e 151 vjetorit të lindjes së Goce Dellçevit

4 Shkurt 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot mori pjesë në evenimentin dhe festimin solemn shtetëror me rastin e lindjes së Goce Dellçevit.

Për nderi të 151 vjetorit të lindjes së kolosit të veprës revolucionare dhe shtetësisë maqedonase, Presidenti Pendarovski vendosi lule të freskëta pranë prehimores së tij të përjetshme në oborrin e kishës “Shën. Spas” në Shkup.

Përveç Presidentit Stevo Pendarovski, lule të freskëta vendosën përfaqësuesit e lartë të shtetit, ministrat në Qeveri, deputetët në Kuvend dhe përfaqësuesit e partive politike.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...