Presidenti Pendarovski vendosi lule pranë Përmendores së viktimave të tërmetit të Shkupit të vitit 1963

26 Korrik 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e 60-vjetorit të tërmetit katastrofik në Shkup, vendosi lule pranë Përmendores së viktimave të tërmetit, në varrezat e qytetit “Butel” në Shkup.

Homazhe për viktimat nga tërmeti bënë edhe delegacionet nga Kuvendi dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe nga Qyteti i Shkupit, ambasadorë dhe delegacionet nga përfaqësitë diplomatike-konsullore në vend.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...