Presidenti Stevo Pendarovski mori pjesë në inaugurimin e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan

3 Qershor 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski, sot më 3 qershor 2023, me ftesë të pushteteve turke, në Ankara, mori pjesë në ceremoninë solemne të marrjes së detyrës së Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Presidenti Stevo Pendarovski duke ia uruar mandatin e ri Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan i dëshiroi zbatim të suksesshëm të funksionit të përgjegjshëm dhe shprehu përgatitjen për vazhdim të bashkëpunimit të përkryer bilateral, si dhe miqësisë dhe partneritetit maqedonas-turk që ndërtohet dhe përparohet nëpërmjet bashkëpunimit të institucioneve, bizneseve dhe qytetarëve tanë.

 

 

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...