Reagim pas deklaratës së Bedri Ajdarit, të dhënë në emisioni “Click Plus” në TV 21

4 Shkurt 2021 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski e kupton dhimbjen e familje të cilat i humbën fëmijët dhe më të afërmit e vet në vrasjen te Liqeni i Smillkovës, si dhe dëshirën e familjeve të të akuzuarve që të zbulohet e vërteta për të gjithë këtë ngjarje.

Presidenti Pendarovski është përpjekur gjithmonë, edhe për këtë ngjarje edhe për të gjitha ngjarjet e tjera juridike-penale, që kryerësit e vërtetë ta marrin dënimin e merituar dhe asnjë i pafajshëm të mos burgoset, nëse për këtë nuk ka dëshmi të vërtetuara në procedurë gjyqësore.

Megjithatë, Presidenti Pendarovski, në lidhje me rastin “Monstrum” nuk ka pasur asnjëherë takim me familjet e të akuzuarve, dhe as nuk ka çfarëdo lloj informacionesh dhe dijenish mbi vrasjet, të marra nga institucionet vendase apo nga burime të huaja, as në periudhën para se të zgjidhet president, as pas zgjedhjes.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Pendarovski u takua me maratonistin Dario Ivanovski

Presidenti Stevo Pendarovski sot në parkun e qytetit në Shkup u takua me maratonistin Dario Ivanovski, i cili para disa ditësh vendosi rekord të ri maqedonas në maratonën në Sevilja, Spanjë, si dhe me trajnerin dhe menaxherin e tij, Igor Jakimovskin dhe atletin Zhan...