Ngushëllime nga presidenti slloven dhe serb për tragjedinë në Tetovë

9 Shtator 2021 | Kumtesat

Presidenti Pendarovski realizoi bisedë telefonike me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Në këtë bisedë Presidenti Pahor në emrin e vet dhe në emër të qytetarëve të Republikës së Sllovenisë shprehu ngushëllimet më të thella për familjet dhe për të afërmit e vdekurve nga zjarri që ra dje në darkë në spitalin modular në Tetovë dhe u dëshiroi shërim të shpejtë të lënduarve.

Në bisedë, Presidenti Pahor shprehi solidaritet dhe theksoi se republika e Sllovenisë është e gatshme të ofrojë çdo lloj ndihme nëse nevojitet.

Ndihmë për ngjarjen tragjike në Tetovë ofroi edhe Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke shprehur ngushëllime për jetët e humbura.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....