Takim me ambasadorët e porsaemëruar të Republikës së Maqedonisë së Veriut para nisjes së tyre në detyrë

21 Shtator 2022 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot i mirëpriti ambasadorët e porsaemëruar në Republikën e Maqedonisë së Veriut para nisjes në shtetet e huaja ku do t’i kryejnë detyrat e veta diplomatike.

Në këtë takim morën pjesë Evgenija Ilieva, ambasadore në Republikën e Sllovakisë, Agron Buxhaku, ambasador në Kanada, Driton Kuçi, ambasador në Mbretërinë e Norvegjisë, Metodija Belevski, ambasador në Mbretërinë e Belgjikës dhe Agneza Rusi Popovski, ambasadore në Republikën e Bullgarisë.

Duke i uruar ambasadorët e emëruar, Presidenti Pendarovski shprehu pritjen për punë të proaktive prej tyre në promovimin dhe përfaqësimin e interesave të shtetit në plan ndërkombëtar dhe u dëshiroi sukses në zbatimin e detyrës së përgjegjshme diplomatike.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Urimi i Presidentit Pendarovski me rastin e Ramazan Bajramit

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së madhe myslimane Ramazan Bajram, u dërgoi urim qytetarëve të fesë islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetahu. I nderuar Reisul Ulema H....