Takim i Presidentit Pendarovski me ndihmëssekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Dejvid Katler

28 Prill 2021 | Takimet

Presidenti Stevo Pendarovski, në suazat e vizitës në Bruksel, sot u takua me ndihmëssekretarin e përgjithshëm të NATO-s për zbulim dhe siguri, Dejvid Katler, me të cilin biseduan mbi sfidat më të reja të sigurisë në Aleancë.

Në këtë takim të dy bashkëfolësit theksuan se bashkëpunimi me vendet anëtare të NATO-s është me rëndësi të jashtëzakonshme për sigurinë, si të Aleancës ashtu edhe të rajonit dhe të Maqedonisë së Veriut si anëtarja më e re në NATO.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit