Bisedë telefonike e Presidentit Pendarovski me sër Stjuart Piç, përfaqësuesin special të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor

3 Shkurt 2023 | Kumtesat

Presidenti Stevo Pendarovski sot pati bisedë telefonike me sër Stjuart Piç, përfaqësuesin special të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor.

Të dy bashkëfolësit shkëmbyen mendime mbi proceset aktuale politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe në rajonin më të gjerë, me theks të veçantë në dialogun Beograd-Prishtinë.

Në bisedën telefonike u shkëmbyen mendime dhe informacione mbi ngjarjet aktuale lidhur me agresionin rus mbi Ukrainën dhe përpjekjet e vazhdueshme të aleatëve të NATO-s për mbështetje të pushtetit ukrainas dhe solidaritet me popullin ukrainas.

Категории

Categories

Kategori

Последни вести

Latest news

Lajmet e fundit